Jak na gelové nehty doma? Když to zvládnu já, tak ty také!

Přináším detailní návod jak na gelové nehty doma – co vše je potřeba nakoupit a na kolik to vyjde, osvědčené produkty, své zkušenosti a jak na první aplikaci a doplňování.

 

Co je třeba nakoupit a na kolik to vyjde (v průměrných cenách)?

 • tipy (70 Kč) nebo šablony (70 Kč)
 • podkladový gel (500 Kč za 40 ml)
 • gel (500 Kč za 40 ml)
 • UV lampa (800 Kč)
 • pilníky (do 100 Kč)
 • elektronický pilník nebo-li bruska (400 Kč)
 • lepidlo (60 Kč)
 • barevné gely (50-150 Kč)
 • olejíček na nehty (60 Kč)
 • kleště (60 Kč)
 • štětec na utření prachu (100 Kč)
 • štětce na gel (do 150 Kč)
 • čistič gelového výpotku (100 Kč za 500 ml)
 • Ultrabond nebo-li primer (150 Kč)
 • Prep nebo-li desinfekce (100 Kč)
 • Base Top – gel lak do UV lampy (200 Kč)
 • různé třpytky a věci na zdobení (do 100 Kč)

gelove-nehty-doma

Počáteční investice vyjde tedy zhruba do 4 000 Kč (při zakoupení alespoň třech základních barevných gelů). Ovšem pokud počítáme s průměrnou cenou gelových nehtů u české nehtařky (350 Kč – zhruba 4 200 Kč za 1 rok), stále nás to vyjde levněji, nehledě na to, že koupený materiál za 4 000 Kč nám rozhodně vydrží déle jak jeden 1 rok a můžeme si užívat pohodlí domova. Podkladový gel a základní gel o velikosti 40 ml mi vydržel zhruba 3 roky, a to jsme na něho s mamčou dvě.

 

Kde nakupuji?

Oblíbila jsem si značku Expa Nails, která má svůj eshop i pobočky. Dobrou zkušenost mám také s NailsExpert.

 

Metody prodloužení:

Pokud si děláš gelové nehty poprvé, máš tři možnosti, buď potáhneš svou dosavadní délku nehtů gelem a necháš je přirozené růst, nebo se rozhodneš nehty prodloužit tipy či šablonou.

Nalepení tipy

Jedná se o nejběžnější metodu, kdy rozhoduje o trvanlivosti prodlouženého nehtu především důkladně vyčistění nehtového lůžka (použití Ultrabondu a Prepu) a jeho opilování. V neposledním řadě správná velikost tipy.

Použití šablon

Jedná o metodu prodloužení, která je sice složitější, ale ze svých zkušeností můžu říct, že také daleko odolnější. U této metody beru jako mínus možné zatečení gelu do stran a pod nehet, které se však dá vyřešit odpilováním. Přikládám video, které ti o metodě prozradí daleko více, než mé rozepsání postupu pouhými slovy.

 

Postup v bodech:

 1. Doporučuji si pořídit olejíček na nehty a před aplikaci gelových nehtů kůžičku zatlačit.
 2. Dále si zkrať přírodní nehty a lehce je opiluj do drsného povrchu. Nezapomeň také na velmi důležitý krok, a to použití Prepru. Právě tenhle pomocník zajistí, aby gel krásně přilnul k tvému přírodnímu nehtu a nedošlo ke zlomení.
 3. V dalším kroku nehty prodluž buď tipy, nebo šablonou. Pokud se rozhodneš nehty prodloužit přilepením tipů, dbej na správnou velikost. Lepidlo nech pořádně zaschnout a tipy zkrať podle potřeby kleštěmi.
 4. Po zaschnutí lepidla a zkrácení je nutné mezi tipem a přírodním nehtem vytvořit dokonalý přechod a na přírodní nehet nanést Ultrabond.
 5. Přichází čas na tenkou vrstvu podkladového gelu, který v UV lampě nech vytvrdit 2 minuty.
 6. Po vytvrzení podkladového gelu se dostáváme ke klasickému, který nanášej tak, aby ho ve středu bylo nejvíce – zkrátka se snaž vytvořit jakýsi pomyslný kopeček. Doba vytvrzení v UV lampě: 4 minuty.
 7. Nyní nehty přetři čističem gelového výpotku.
 8. Teď rozhodně nejsi ještě u konce. Nanesení gelu nebývá zpravidla dokonalé, a proto je třeba mu dodat ten správný tvar. Tento krok je jeden vůbec z nejdůležitějších.
 9. Konečně se blížíme k té nejlepší částí – zdobení nehtů! Barevný gel zpravidla nanáším ve 2-3 vrstvách a nechávám v UV lampě vytvrdit 2 minuty.
 10. Posledním krokem je dodání gelovým nehtům pořádným lesk pomocí Base Topu. Vytvrzení v UV lampě v zavilosti na vrstvě a výkonosti trvá zhruba 2-4 minuty.

 

jak-udelat-gelove-nehty-doma

Pár ukázek mých gelových nehtů. Prakticky zůstávám stále věrná kulatému tvaru a jednoduchosti.

 

Doplňování:

Po zhruba 3 týdnech nastane čas na doplňování a starý barevný gel bude třeba odpilovat pryč. Jednoznačně doporučuji si pořídit brusku (např. na Aliexpress). I přes pořízení brusky mi odstraňování barevného gelu trvá opravdu dlouho a považuji jej za nejnudnější část. Pilovat je třeba směrem ven a intenzivně střídat místa pilování, jinak dochází k opravdu nepříjemnému pálení. Poté postup vypadá stejně jako u první aplikace…

doplneni-gelovych-nehtu-doma