Tipy a rady, které zachrání každý make up

Ne vždy se vše daří podle představ, jinak tomu není ani ve světě plném šminek. Která z nás nežila situaci, kdy jsem na make up kladly větší důraz než obvykle, přesto vypadal hůře než ten běžný? Patrně každá!

 

Když řasenka dojde…

Po tomto tipu tvá oblíbená řasenka už nedojde ani ve chvíli, kdy ji nejvíc potřebuješ. Pokud se její náplň blíží k nule, stačí do tuby přidat kapku vody. Takto znovuzrozená řasenka vydrží pouze tři dny, proto se stav co nejdříve do drogerie pro novou.. Jestliže řasenka nečekaně vyschla, přečti si starší článek: 6 způsobů, jak zachránit vysychající řasenku

řasenka

 

Pryč s obtisky rtěnky na zubech

Chystáš se vyrazit ven se super výraznou rtěnkou? Tak chvíli zadrž, přece ji nechceš mít i na zubech. Nejdříve se zbav nebezpečné rtěnky z vnitřních rtů, tak že si strčíš prst do pusy. Snadné, přesto 100% efektní.

Kylie rtěnka

 

To snad ne, zas ty červené oči!

Ať už jde o nedostatek spánku či o alergii, vždy tu jsou na pomoc kapky do očí – ALE!, jde to i jinak, a to kosmetickou fintou. Zarudnutí opticky zmírní tmavé barvy, takže si buď krásné oči vystínuj, nebo vezmi do ruky kajalovou tužku a definuj vnitřní linky.

jak na červené oči

 

Vyschlý lak na nehty

I bez řediče laku lze vdechnout tvému oblíbenému odstínu život, a to s pomocí kapky odlakovače na nehty.

jak na zasychající lak na nehty

 

První pomoc pro zlomenou rtěnku

To, že se nám sem tam rozbije pudr, není nic překvapujícího, ovšem i rtěnka může občas zažít stav, který není zdaleka stoprocentní. Její oprava není složitá, stačí nad svíčkou nahřát ulomený kousek a zpátky jej zamáčknout do tuby.

jak na zlomenou rtěnku

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com