Reklamní sdělení: Uvažuješ o plastice? Neváhej dlouho!

Pravidelně věnujete svému vzhledu jistou péči. Obě pohlaví důvěrně znají služby kadeřnictví, dámy, ale stále častěji také pánové, chodí na kosmetiku a zcela samozřejmě svůj zevnějšek řešíme též ráno co ráno před zrcadlem. Starost o to, jak vypadáme, je nám tedy zcela přirozená. Chceme tudíž využít veškeré možnosti. Na druhou stranu má řada lidí z návštěvy plastického chirurga neopodstatněný strach. Plastická operace přesto může být účinným řešením vašich problémů a nevyplatí se ji zavrhovat.

Plastické operace v historii

Průkopníky byli v oblasti plastik staří Egypťané, byť ještě ne v úplně současném slova smyslu. Nicméně jejich prvotní pokusy rozhodně mají ve vývoji těchto zákroků svůj význam. První plastické operace blížící se dnešnímu pojetí se prováděly v Indii.

Zásadní milník ve vývoji plastické chirurgie znamenala hlavně druhá světová válka. Tehdy se s ní totiž léčily především následky válečných poranění. V šedesátých a sedmdesátých letech se otevřela cesta zákrokům také ryze zkrášlujícím, v tomto období přišel na svět silikon. Populární implantáty byly vyvinuty a poprvé použity v šedesátých letech. A tak to v podstatě zůstalo do současnosti. Plastická chirurgie léčí poúrazové stavy, ale také dopomáhá k atraktivnějšímu zevnějšku.

Jít na plastiku pouze kvůli vzhledu, je to zbytečnost?

Nabídky klinik plastické chirurgie se rozrůstají doslova jako houby po dešti a vy váháte, zda by přece jen tento krok stál za to? Každá doba má svoje vnímání krásy, kritéria, podle nichž ji posuzuje a svůj ideál. Zcela samozřejmě se mu tak toužíme podobat. A jakoukoli odchylku proto vnímáme, mnohdy mimořádně negativně.

K plastické operaci nás nemusejí vést žádné zdravotní indikace. V tomto případě jde o ryze subjektivní pohled pacienta, ať hovoříme o malých prsou nebo naopak o příliš velkém nosu. Takováto zdánlivě drobná nedokonalost podstatným způsobem ovlivní sebepřijetí dotyčného a může významnou měrou zasahovat do jeho života. Proto lze zcela mimořádně přikročit k zákroku také u pacientů mladších osmnácti let, byť standardně se můžete do rukou lékaře svěřit až po dovršení plnoletosti.

Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že plastická operace nevyhnutelná má svá rizika a v určitém procentu případů se komplikace vyskytují. Je potřeba tedy být s tímto srozuměn a zodpovědně se rozhodnout, že i přesto ji absolvovat chcete. Také je vhodné si udělat reálné obrysy o tom, co vůbec plastická chirurgie dokáže a nemít od výsledku neadekvátní očekávání. V tom vám pomůže vstupní pohovor s lékařem, který absolvovat rozhodně musíte.

Přijďte se poradit na konzultaci do Altos

Altos Praha, to je špička meziklinikami estetické medicíny. Poskytujeme širokou škálu zákroků z mnoha různých odvětví. Mimo vlastní plastické chirurgie se věnujeme laserové dermatologii a příbuzné dermatovenerologií. Platí totiž, že zdravé je krásné a krásné je zdravé.

Na našem pracovišti působí proto špičky ze světa chirurgie, dermatologie, ale také nutriční terapie. K dispozici máme moderní technologie, které reflektují nejnovější vědomosti o využívání laserů v lékařství a mimo to odpovídají evropským standardům. Zejména se jedná o lasery společnosti DEKA. Mezi ty nejlepší patří hlavně zařízení Triactive+ nebo poslední typ alexandritového laseru DEKA Motus AX.