Recenze dlouhotrvajících rtěnek – Kylie Jenner, NYX, Sephora, Dermacol, RL

V poslední době čím dál více vzrůstá popularita dlouhotrvajících a zároveň matných rtěnek. Já na tento trend reagovala a přináším větší recenzi tohoto typu rtěnek.

nepojmenovany-7

sephora-tekuta-dlouhotrvajici-rtenka

Sephora dlouhotrvající tekutá rtěnka

Rtěnka kryje jedním tahem a během chvíle zasychá. Na rtech je skutečně velmi příjemná. Co se týče výdrže, ta se pohybuje okolo 8 hodin. Sephora nabízí bohužel pouze 5 různých odstínů, jejíž cena je 300 Kč.

 

kylie-jenner-lipkit-dolce-k-recenze

Kylie Jenner Lipkit

Nejprve začnu hodnocením přiložené tužky, která je velice pigmentovaná a perfektně krémová. U druhého produktu, tedy u rtěnky mě jako první zaujala silná parfemace, tekutost a lesk, který je však pouze dočasný. Výdrž není vůbec špatná, pohybuje se okolo půl dne, s tím že se vytrácí přirozené ze středu rtu. Rtěnka není samozřejmě hydratační, přesto bych ji označila jako velmi příjemnou. Cena se pohybuje okolo 700 Kč + je nutné počítat s tím, že částka se může vyšplhat i výše (DPH + clo).

 

nyx-lingeria-recenze

NYX Lingerie

Nejprve začnu chválou perfektního aplikátoru rtěnky a úžasnou cenou, která je pouhých 200 Kč. Odstíny jsou nádherné všechny – u mě nakonec zvítězil odstín číslo 03, který není tolik výrazný, a to se mi právě líbí. Rtěnka nelepí, ale není na rtech tolik příjemná jako například ta od Sephory či od Kylie Jenner. Výdrž je klasicky u tohoto typu rtěnek super, ovšem velmi rychle se ztrácí ze středu rtu a nevydrží ani jídlo. Na internetu jsem četla různé recenze, kde jsem se dozvěděla, že zrovna můj odstín vydrží toho méně než ostatní, jestli tomu tak skutečně je, zatím nemůžu porovnat, protože u nás je NYX bohužel stále vyprodaný.

dermacol-barva-na-rty-recenze

Dermacol 16H Lip Colour

Rtěnka ze všech testovaných jednoznačně toho vydrží nejvíce, je naprosto nesmývatelná a jde i těžko odlíčit. Zároveň je na rtech nejméně příjemná – jako velké mínus beru její lepkavost. Ke kladům patří dostupnost, cena a zmiňovaná obdivuhodná výdrž.

 

rimmel-provocalips-16hr-kiss-proof-lip-colour-recenze

Rimmel London Provocalips 16H

Jedná se o rtěnku, která je hůře dostupná, lze ji pořídit pouze v prodejnách Rossmann, a to ani ne ve všech. Já ji mám z Olomouckého. Výdrž je o něco menší jak u Dermacolu, přesto však extrémní. Konzistence je opět lepkavá. Pokud to vezmu celkově, jednoznačně plní svou funkci skvěle. Cena je 200 Kč.