RECENZE: Čím si barvím vlasy?

Chodí mi opravdu nespočet dotazů k mým vlasům. Zajímá Vás, jestli se barvím doma a případně čím. Ano, barvím se doma a vlastně jsem u kadeřnice kvůli barvě nikdy nebyla. Blondu jsem docílila sama, nejdříve jsem používala Syoss zesvětlovač, dnes jsem již přešla k daleko šetrnější metodě, a to k Syoss Oleo Intense 10-50. A právě o tom je dnešní recenze!

Ke kadeřnici zatím nemám důvod chodit, barva mi chytá velmi slušně a vlasy nemám zničené. Věřím, že kadeřnice používá šetrnější barvy, nicméně zatím je pro mě rozhodující cena. Rozdíl je obrovský, za barvu dám 100 Kč, u kadeřnice bych dala za blond možná i něco přes 1 000 Kč.

Můj odstín 10.50 je popelavý, rozhodně ale nechytá do fialova či šeda. Popelavost se rovnoměrně smývá a na konci měsíce jsou mé vlasy spíše platinové. Platina mi nevadí, takže si ji občas nechám anebo použiji fialový šampon, který udělá popelavý nádech jako u právě nabarvených vlasů.

Barvu nechávám na odrostech působit 50 minut, na zbytek vlasů pak Syoss nanáším pouze na 3 minuty.

Musím podotknout, že u Syoss barev se setkávám s lehkým pálením pokožky, což se mi u Garnier a L’Oréal nikdy nestalo. Jinak barvy od zmiňovaných značek mi chytaly velmi špatně, výsledek byl téměř nenositelný.

Vlasy extrémně poničené nemám, ale co si budeme podívat, blond je pro vlasy opravdu zátěž. Osobně si už nedokážu představit, že bych zvolila jinou řadu od Syoss, než je právě Oleo. Vlasy jsou po barvení dokonalé hebké a lesklé. Abych vlasy udržela stále stejně krásně, tak používám různé olejové kůry. Osvědčila se mi kůra Syoss Oleo 21, která vlasy nemastí, ale přitom jsou viditelně lesklejší. Kvalitní olejíčky se velmi těžko shánějí, tento je ale trefou do černého. Lze sehnat třeba na Notino.cz za 99 Kč, no nezní to skvěle?

Odstín 10.50 není k dostání v Tetě ani v DM, já ho kupuji v Kauflandu či v Tescu za zhruba 119 Kč.

Holky, mně se sice blond podařila vytvořit doma, ale doporučuji jít aspoň poprvé ke kadeřnicí. Zpětně to beru jako velký risk.

Jako na krabičce!

Fotka mých původních vlasů. Teď jsem již od 15 let blond a někdy mě to mrzí. Ráda bych vyzkoušela, jaké to je být zrzkou či černovláskou. Vím ale, že na blond mi nic moc nechytne a také, že jsem typ vyloženě blondýnky.

 

Chodíš ke kadeřnici? Nebo se barvíš sama? A čím? Určitě mi dej vědět, jsem zvědavá!