Recenze a tipy na nanášení samoop. krémů + osvědčený opalovací krém

Nevím jak ty, ale já se každé léto dostávám do situace, kdy jsou všichni kolem mě snědí, ale já stále nic, jako by se mi sluníčko vyhýbalo obloukem. Často si dopomáhám opálením v tubě – samoopalovacím krémem. Dnes ti přinesu tip na osvědčené výrobky. A nejen to!

Levné samoopalovací krémy bývají řídké, tmavnou do oranžového odstínu a často flekatí. Proto ti doporučím jeden samoopalovací krém, který je ze střední cenové kategorie. Přišel mi minule léto na testování a tehdy jsem mu moc nevěřila, za což se mu teď velmi omlouvám! 😀 Jedná se o tónovací mléko od značky Nivey. Tohle mléko je potřeba použit alespoň 2x, aby byl výsledek viditelný. Je to sice o něco delší proces, nicméně výsledek je přirozeně hnědý, rovnoměrný a nevytváří se vrstva jako třeba u klasického pěnového samoopalováku. Samoopalovací pěna se často při opakované aplikaci začíná hromadit a pak se na jednotlivých místech začne odlupovat. Toto mléko se však smývá postupně a vydrží na pokožce i o něco déle. I na mou světlou pokožku používám variantu „Dark“. Můžeš si koupit velké balení (400 ml) za 160 Kč, což je velmi příjemná cena.

Z dražší varianty samoopalovacích krémů bych chtěla doporučit St. Moriz Self Tanning – samoopalovací pěnu. Pěna zajistí okamžité opálení, které lze pozorovat už po nanesení. Nedělá fleky, dlouho vydrží a efekt je výrazný. K aplikaci ti doporučuji si koupit aplikační rukavici St. Moriz Self Tanning za 136 Kč. Naposledy jsem ji nemohla najít a měla jsem dost hnědé dlaně, ty se mi však překvapivě podařilo zcela umýt, ale roztírání bylo nesnadné. Můžeš to však zkusit i s obyčejnými gumovými rukavicemi. Pokud máš přípravku na těle moc, začíná se hromadit a rychle mizet. Proto před každou aplikaci doporučuji pečlivý tělový peeling. Cena je 249 Kč na Notino.cz.

Tipy:

  • Nejprve začínej peelingem, který není založen na olejové bázi. Díky tomuto kroku si zajistíš ideální vstřebání samoopalovací krému.
  • Na nejsušší místa (kolena, lokty a kotníky) nanes předem ještě hydratační tělové mléko. A i po tomto kroku aplikuj na tyto místa méně samoopalovacího krému, protože pokožka zde daleko lépe přijímá samoopalovací krém.
  • Nejprve přípravek nanášej na spodní část těla, při ohýbání by v záhybech mohly vzniknout fleky.
  • Pokud se ti zdá barva moc tmavá, tak ji smíchej s tělovým krémem.
  • Měla bys vydržet 15 minut, než se oblečeš, jinak si umažeš oblečení. Dále aspoň 3 hodiny nedělej žádnou činnost, při které by hrozilo zpocení.
  • Následující dny se dlouho nesprchuj, nepoužívej žiletku a ani peeling.
  • Pokud se rozhodneš krém dát i na obličej, na obočí si nanes vazelínu, aby se ti na něj nezachytil.
  • Jestliže ti vzniknou tmavá místa, tak je zkus odstranit citronem.

A jakou doporučím ochranu proti sluníčku?☼ Oblíbila jsem si Garnier Ambre Solaire sprej na opalování UV Water OF30, který je dvoufázový, voděodolný a s obsahem aloe vera. Nelepí, lehce se roztírá a zároveň se rychle vsakuje. Co více si přát? Cena je cca 240-280 Kč.

Zdroj obrázku: Notino.cz, Pinterest.com