Osobní tip: Jak na dlouhotrvající makeup, který bude vypadat stejně skvěle jako ráno?

Ať už díky spolupracím nebo horlivým nákupům jsem vyzkoušela obrovské množství make-upů. Požadavků, které od make-upu vyžaduji je nespočet. Nejvýraznější pro mě ovšem je jeho schopnost vydržet toho co nejvíce – ustát celodenní nápor, kterému je vystavován.

 

Podkladová báze

Dermacol Satin vyhlazující báze pod make-up

Dermacol Satin k dostání na Notino.cz za 157 Kč

I sebelepší make-up bez podkladové báze není tak dobrý, jak by mohl být. Já osobně podkladovou bázi považuji za základ, make-up bez ní nenanáším. Vyzkoušej ji také jako podklad pod rtěnku, vydrží toho daleko více! Ze své zkušenosti doporučuji podkladovou bázi od Dermacolu, osvědčila se mi výborně.

 

Makeup

Rimmel Lasting Finish 25H Nude dlouhotrvající make-up SPF 20

Rimmel Lasting Finish 25H Nude SPF 20 k dostání na Notino.cz za 129 Kč

Make-up Rimmel Lasting Finish 25H Nude je kosmetický produkt, který považuji za bezchybný. Osobně mám normální až smíšenou pleť a na té sedí parádně. Na suché věřím, že může dělat neparádu v podobě šupinek a pro mastnou je moc hutný. Jsou to ovšem pouze mé domněnky. Má středně krycí schopnost, dá se však vrstvit a dosáhnout tak až vysoké. Vyrábí se i ve velmi světlém odstínu, skoro až bíle působícím, je tedy vhodný i pro extrémní bledulky jako jsem například já. A to nejdůležitější – vydrží opravdu celý den naprosto stejný! Jedno přepudrování během dne je někdy nutné, jindy ne, tohle je však velmi individuální záležitost.

 

Fixační sprej

Makeup Revolution Pro Fix matující fixační sprej na make-up

Makeup Revolution Pro Fix k dostání na Notino.cz za 251 Kč

Na tento krok častokrát zapomínám, má však své kouzlo a rozhodně se nejedná o nic nefungujícího. Abych pravdu řekla, vyzkoušela jsem teprve dva fixační spreje. První byl z Avonu a vůbec mi nevyhovoval, paradoxně mi make-up po něm slézal daleko rychleji. Druhý mi přišel k testování od značky Makeup Revolution London.., ten funguje špičkově, a proto už nebylo a není třeba hledat dále. Dodám, že balení fixačního spreje vydrží opravdu dlouho, stejně tak jako podkladové báze.