Má zkušenost s piercingem v pupíku

Uvažuješ o piercingu v pupíku? Máš spoustu otázek? Podělím se s tebou o své zkušenosti a doporučím ti, co je dobré vědět ještě před samotným vpíchnutím.

 

Bolí to?

Každá z nás má rozdílný prach bolesti, mně osobně propíchnutí bolelo. Můžu srovnat s piercingem v nose, který byl oproti tomu naprosto nic. Chirurg měl problém chytnout břicho do kleští, tahal mě, poté jsem měla i odřené okolí. Samotné propíchnutí bylo pro mě bolestivé, ovšem trvalo pár sekund, dá se to tedy určitě vydržet.

 

Kdy je nejvhodnější piercing vpíchnout?

Jednoznačně ne v létě, s piercingem v pupíku nesmíš zhruba 3 měsíce do vody, zbytečně bys ses tak připravila o bazén či moře.

 

Kde a za kolik?

Mé propíchnutí piercingu proběhlo zhruba před dvěma roky přímo u chirurga. Zhruba za 350 Kč, ovšem ceny propíchnutí se hodně liší a můžou se pohybovat až do 700 Kč. Také je nutné připočíst k nákladům cenu šperku, který si případně můžeš koupit přímo ve studiu. Doporučuji určitě jako prví šperk zvolit úplnou klasiku bez zdobení, pro hojení to bude daleko lepší a nestane se ti, že by se ti dírka výrazně prodloužila, co čerstvě propíchnuté pupíky mají tendenci dělat (piercingy poté už tak v pupíku nesedí).

 

Jak pečovat o čerstvý piercing a jak dlouho se hojí?

Den po propíchnutí piercing nech v klidu, až poté je na čase se o něj začít starat. Můžeš si buď v lékárně koupit speciální roztok či si vystačit se slanou vodou – doporučuji. Piercing jsem čistila 1x denně po dobu jednoho měsíce. Piercing se mi hojil ještě dalších 5 měsíců a i po tuto dobu jsem ho stále sem tam proplachovala slanou vodou. Také doporučuji se šperkem jemně pohybovat, aby ses vyhnula případnému přirostení. Co se týká hnisání, tomu jsem se úspěšně vyhnula, jedná se ale o hodně individuální věc.