Jak si vybrat svatební šaty podle postavy?

Už jako děvčátka sníme o těch nejkrásnějších bílých šatech a dokonce ani v dospělosti se toho moc nemění. Všechny nevěsty chtějí být nejkrásnější a cítit se v den D jako skutečné princezny. Jedním ze základních předpokladů, jak toho docílit, je vybrat si skvěle padnoucí svatební šaty

nepojmenovany-5

Obdélník

Další typ postavy tzv. obdélník se vyznačuje nevýrazným pasem a boky skoro stejně širokými jako jsou ramena. Doporučuji proto hledat takové svatební šaty, které dodají tvému tělu křivky tam, kde ve skutečnosti chybí. Slušet ti budou šaty A-čkového střihu a mořské panny. Pomůžou ti i odhalené ramena, záda a zvýšený pas.

obdelník

nepojmenovany-5

Jablko

Typ postavy jablko se vyznačuje štíhlým hrudníkem, širším pasem a vystouplým bříškem. Při vybírání šatu by ses měla zaměřit na vytvarování pasu nebo na jemné zakrytí bříška. K tomuto účelu velmi dobře poslouží šaty se šněrovacím korzetem a nabíranou sukní začínající již pod prsy. Neskrývej naopak paže do rukávů, jinak zbytečně opticky zvětšíš jejich objem.

jablko

nepojmenovany-5

Hruška

Typ postavy hruška má širší boky než ramena a užší pás. Nejvíce mu sluší šaty se zvýšeným pasem, které se k zemi rozšiřují – tedy střih A. Nedoporučují se avšak šaty s typicky velmi bohatou sukní.

hruška

nepojmenovany-5

Přesýpací hodiny

Máš souměrnou postavu charakterizující se ženskými křivkami a úzkým pasem? V tom případě můžeš šáhnout naprosto po jakémkoliv stylu šatu, záleží jen na tobě, jak moc chceš svůj úzký pas prodat. Úchvatně budeš vypadat v šatech ve stylu mořské panny.

přesypací

Na stránkách Manzara.cz, a to konkrétně v kategorii svatební šat, máš teď šanci získat 12% slevu + dopravu zdarma při použití kuponu: WEDDING-12