Jak se zbavit pupínků v rekordní dobu? Prozradím ti ty nejlepší přírodní tipy

Na trhu je nepřeberné množství přípravků na aknózní plet, víš ale že zdravou pokožku lze získat i jinak? Spolehni se na matku přírodu, odměnou ti bude radost z krásné pleti.

Citronová šťáva

Citrony obsahují kyselinou citronovou, která účinně ničí bakterie způsobující akné. Citronová šťáva je silná a mohla by na obličeji štípat, proto ji smíchej s pár lžícemi vody.

Aloe Vera

Aloe má skvělé protizánětlivé účinky a zbaví tě červených pupínků. Doporučuji si koupit rostlinu přímo v zahradnictví. Její čerstvé lepkavé mléko je daleko účinnější než přípravky z drogerie, které obsahují Aloe z malé procentní části. Aloe mléko nanes přímo na pupínky a těš se na pleť bez akné.

Sůl

Dalším zajímavým tipem je roztok z vody a soli. Sůl pomáhá vysušovat pupínky, vypadají tedy mnohem dříve menší, ovšem právě proto nanášej tuto směs pouze na dané místo, aby se na pleti nevytvořily šupinky z dehydratace.

Tea Tree Oil

Tea Tree Oil má uklidňující a zároveň antibakteriální vlastnosti, dokáže tedy pomoct při boji s pupínky. Aplikuj několik kapek na postižené místo a nech působit. Z olejíčku je také možné vyrobit masku, budeš potřebovat polévkovou lžíci medu a 5-10 kapek 100% Tea Tree oleje. Před nanesením směsi pleť opláchni teplou vodou, aby se otevřely póry a nech ji na obličeji účinkovat po dobu 15 minut. Olej zajistí aby se infekce z akné nedostala na další místa a urychlí hojení.

Led

Mačkat pupínky se nedoporučuje, protože je zde riziko nevzhledných jizviček. Pokud toto riziko přesto postupuješ, na vymáčknutý pupínek přilož led, ten stahuje cévy a pupínek bude vypadat opět o něco menší.