Jak nalepit umělé řasy?

Chceš zaujmout při každém mrknutí? Vyzkoušej umělé řasy, které dokážou snadno a rychle přeměnit make-up na nezapomenutelný. Prozradím ti více!

Na výběr jsou dva typy umělých řas – plný oblouk a jednotlivé trsy. Jednotlivé trsy se obtížněji aplikují, ale vypadají přirozeněji.

Při výběru se zaměřte i na kvalitu. Levné umělé řasy vypadají spíše směšně a lepidlo může způsobit problémy jako je štípání či alergické reakce. Proto používejte lepidla, které koupíte zvlášť v drogeriích, než ty která byla přibalena k řasám.

Postup při aplikování:

1. Před nalepením vyzkoušejte řasy nasucho, zda nejsou příliš dlouhé, případně řasy zastřihněte u vnějšího konce.
2. Poté nakreslete na horní víčko linku. Tento krok je velmi důležitý, neboť zakryje mezeru mezi umělými a přírodními řasami.
3. Na kraj umělých řas naneste pomocí vatové tyčinky či pomerančového dřívka lepidlo. Řasy hned nelepte, počkejte zhruba minutu, než lepidlo zavadne.
4. Lepidlo hned nebude držet, proto na řasy chvíli tlačte.
5. Nakonec použijte řasenku, aby se řasy sjednotily.

Sundaní:

Umělé řasy nejsou rozhodně na jedno použití, základem je ale správné sundání. Od vnějšího koutku řasy přichytněte pinzetou a pomalu tahejte. Zbytky lepidla odstraníte pomocí olivového oleje a ubrousku.

Permanentní prodloužení řas:

Nejste spokojená se svými řasy a nejraději byste nosila umělé každý den? Pak bude pro vás ideální metoda permanentního prodloužení řas. Cena se pohybuje od 1 200 Kč, doplňování je zpravidla levnější. Řasy vydrží 3 až 5 týdnů, záleží na životním cyklu vašich řas.