Jak na akné v dekoltu a na zádech?

Akné na zádech a v dekoltu není nic příjemného ale ani neobvyklého, o co hůře na těchto místech se mu daří o mnohem více než například na tváři. Léčba je náročná, ne však nemožná!

 

Jak jsem se zbavila akné v dekoltu já?

Už je to nějaký ten rok, co mě hodně trápilo akné v dekoltu. Micelární vody, různé postřiky s kyselinou salicylovou (atd..) pomáhaly, ale ne dostatečně. Proto jsem dala na radu jedné známé a pořídila si tekuté dezinfekční mýdlo na ruky, s kterým jsem si denně čistila dekolt – fungovalo to perfektně! DoporučujiJ.

 

Akné za zádech – kartáčování

Kůže na zádech je velmi tvrdá, neboj se být na ni hrubší, je to třeba. Pořiď si kartáč s měkkými štětinami, na který nanášej dezinfekční mýdlo. Výsledky se při pravidelném kartáčování zaručeně dostaví.

 

Akné za zádech – lázeň

Čistění kůže na zádech není snadné a často vyžaduje pomoc. Následující postup naštěstí zvládneš i sama, jde o léčivou koupel, kterou připravíš tak, že do vany naleješ čtvrt litru vlažného mléka, přidáš 100 g kvasnic a jednu lžíci cukru. Koupel opakuj dvakrát týdně a vytrvej v ní 15 minut.

 

Zákeřné oblečení

Oblečení ze syntetických materiálů je pro akné největší zlo. Proto vyhledávej přírodní látky jako je bavlna a hedvábí. Že toho moc doma bavlněného nemáš? Potom si alespoň pod syntetická trika ber spodní bavlněnou vrstvu.

 

Speciální kosmetika

Na trhu je k sehnání například sprej s kyselinou salicylovou (Avon), čistící mýdlo či pěna od Clinique. Dále si nezapomeň pořídit klasický peeling, pleťovou vodu s alkoholem a lokální péči například od Vichy – je výborná.

 

Vyzkoušela jsi snad úplně vše, přesto se tě akné ne a ne pustit? Potom neváhej a navštiv dermatologa. Na vině jsou nejspíše hormony, s kterými si naštěstí lze poradit.