Hledáš kvalitní víno?

Ráda si dám občas kvalitní víno, a tak není divu, že jsem narazila na stránku vinoodbodlaku.cz. Pokud máš ráda také kvalitní vína, čti dále a dozvíš se mnohem více… A to si nemůžeš nechat ujít! 😊

Mé nejvíce oblíbené víno je Tramín červený. Dále z bílých suchých vín mám ráda Rulandské šedé. Chutná mi také červené víno Sangiovese, které na zmiňované stránce má 13 % alkoholu. Zkusila jsem také červené suché víno Cabernet Moravia. Už jsi asi poznala, že se doslova vyhýbám sladkým chutím. Nicméně na dané stránce najdeš úplně cokoliv. Například šumivá vína, oranžová vína, sladká vínanealkoholická vína a mnohem více! Jaké vína preferuješ Ty?

A jak jsem poznala, že vína od Bodláků jsou kvalitní? Vína dobré kvality mají vždy intenzivní barvu. Například u červeného vína platí, že čím více má barvu do červené dooranžova, tak tím je starší. Vína je třeba provzdušnit, poté sklenku naklonit a přičichnout. Nejspíše až časem budeš schopná poznávat některé vůně vína. Nicméně nejsem odborník, doporučují tedy podcast.