4 techniky líčení, které bys měla zvládat

Make-upu může být různorodý, ale existuje pár základních technik líčení, které se řadí ke klasice a sluší opravdu každé z nás. Tušíš, jaké mám na mysli? Poznej je a já ti poradím jak na jejich dokonalou podobu.

 

Přírodní look

Tento způsob líčení mám osobně nejraději, jsme mladé tak proč skrývat svou krásnou tvář pod vrstvami make-upu? Bude ti stačit kvalitní make-up, stíny na obočí, řasenka a nude rtěnka. Já osobně bych nezapomněla ani na rozjasňovač a lehký bronzer, tihle dva pomocníci dokážou s tváří divy. Zkusit můžeš i bílou tužkou do koutku oka a pod obočí nanést bílý stín. Špatně nevypadají ani dolní či horní linky ze stínů, nejsou tak ostré jako kajalové či tekuté, přesto dokážou dokonale podtrhnout krásu oka.

girl, model, and beauty image

nude makeup

 

Kouřové techniky líčení

Úplná klasika, která se ti bude hodit především na speciální a večerní příležitosti. Doporučuji nanést nejprve na víčko podkladovou bázi a přikoupit si alespoň jeden štětec na stíny – nejlépe kulatý, dostačující má například Essence za cca. 50 Kč. Nejprve nanes na celé pohyblivé víčko světlý stín, do očnicového oblouku středně tmavý a nejtmavší do véčka na kraj víčka, mimochodem ten vypadá také skvěle jako dolní linka. Nezapomeň pořádně rozetřít hrany a barvičky do sebe.

kouřové oči návod

eye shadow and make up image


Rudé rty

Nečekaná party či nedostatek času? Zapomeň na složitosti, zvol jemné líčení oč a celkový look rozbij výraznou rtěnkou. Červená rtěnka vypadá skvěle, dokud nezačne nepravidelně mizet, jde tomu ale hravě předejít díky značkám jako je Dermacol a Rimmel London. Jejich dlouhotrvající 16 h rtěnky vydrží i tu největší party – miluji je!

red lips image

girl, makeup, and hair image

Oční linky

Oční linky jsou ze začátku makačka, ale stojí rozhodně za to. Zvláště krásně vypadají prodloužené linky, u těch doporučuji ze začátku používat lepicí pásku, s kterou si určíš směr a délku ocásku. Klasická linka by pak měla být u vnitřního koutku nejtenčí, uprostřed se pomalu rozšiřovat a postupovat až do nejširšího konce.

oční linka návod

makeup, eyebrows, and eyes image

Co takto vyzkoušet prodlouženou linku ze stínů? Je to daleko jednoduší, svůdné a sexy.

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com